2019 Results

All the 2019 results- Plus knockout and Order of Merit on sub pages.

Bingley St Ives – October 25th

First Place –  Andy Garner            –       35 points

Second –       Billy Copley               –       34 points

Third –          Richard Hardy            –      32 Points

Morning  competition won by  Gareth Beavors, Paul Scurfield, Sean Elliott and Chris Hird

Twos Competition –  Andy Garner and Richard Hardy

Barnsley (The Limes) – September 20th

First Place –  Wayne Holman        –       41 points

Second –       Sean Elliott               –       37 points

Third –          Andy Cable                  –      33 Points

Morning  competition won by  Sean Elliott

Twos Competition –  Wayne Holman and Paul Fellows

Flamborough Head – August 31st

First Place –  Chris Hird                    –          49 points

Second –       John Dempsey               –       37 points

Third –          Sean Elliott                       –      35 Points

Morning  competition won by  Gareth Beavors, Sean Elliott & Chris Hird

Twos Competition –  John Dempsey

Woodhall Hills – July 26th

First Place –  David Kilvington            –          40 points

Second –       Pete Mcloughlin               –       39 points

Third –          John Gascoigne                  –      39 Points

Morning  competition won by  Chris Hird

Twos Competition –  Nathan Clennell

Ganstead Park – Hull – June 28th

First Place –  John Dempsey            –          37 points

Second –       Pete Wilson                –           37 points

Third –          Chris Hird                  –             36 Points

Morning Team competition won by  Wayne Holman, Gareth Beavors, John Dempsey and Nathan Clennell

Twos Competition –  Pete Mcloughlin, Matt Beecroft and Richard Hardy

Boothferry – May 24th

First Place –  Rob Sharpley            –              40 points

Second –       Wayne Holman                –     36 points

Third –          Gareth Beavors             –         36 Points

Twos Competition –  Andy Cable and John Gascoigne

Pike Hills – York – April 26th

First Place –  Kevin Dolan            –               38 points

Second –       Pete Wilson                –           36 points

Third –          Sean Elliott                –             36 Points

Morning Team competition won by Andy Cable, Gareth Beavors, John Dempsey and Stuart England

Twos Competition –  Andy Garner and Stuart England

First Event

Harrogate – March 29th

First Place –  Richard Hardy            –          38 points

Second –       Dave Little                 –           37 points

Third –          Pete Wilson                –          35 Points (playing a Joker giving 70 OOM points)

Twos Competition –  Wayne Holman with 2 Twos, Gareth Beavors, Pete Wilson and Peter Mcloughlin